Výbuch bomby zabil v Grozném pět policistů

Reuters, Red Zah
5. 5. 2008 11:05
Bomba má zřejmě souvislost s nástupem Medveděva

Groznyj - Pět mrtvých policistů a dva zranění. Taková je bilance útoku na služebnu policie na předměstí čečenské metropole.

Podomácku vyrobená bomba z lahve naplněné kovovými šrapnely explodovala v neděli ve 23.10 místního času před policejní stanicí ve čtvrti Taškala. Kromě řadových milicionářů se cílem útoku stali i příslušníci speciálního oddílu.

O víkendu došlo ještě k jinému incidentu, při němž zahynul další policista. Útočníci tentokrát stříleli ze samopalů po dvou jedoucích policejních vozech.

Oba útoky dávají ruské jednotky do souvislosti se středeční inaugurací nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

Rusko Čečensko vojensky obsadilo v roce 1994. Ozbrojené útoky na ruské bezpečnostní složky jsou v neklidném jihokavkazském regionu poměrně běžné.

Čtěte více: Klid v Čečensku je vykoupen strachem. A nevydrží

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdí vlaky po jedné koleji. Na webu to uvedly České dráhy. Za místem nehody ale mohou vlaky nabírat zpoždění mezi deseti až 20 minutami. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků.

Další zprávy