Výbuch bomby zabil v Grozném pět policistů

Reuters, Red Zah
5. 5. 2008 11:05
Bomba má zřejmě souvislost s nástupem Medveděva

Groznyj - Pět mrtvých policistů a dva zranění. Taková je bilance útoku na služebnu policie na předměstí čečenské metropole.

Podomácku vyrobená bomba z lahve naplněné kovovými šrapnely explodovala v neděli ve 23.10 místního času před policejní stanicí ve čtvrti Taškala. Kromě řadových milicionářů se cílem útoku stali i příslušníci speciálního oddílu.

O víkendu došlo ještě k jinému incidentu, při němž zahynul další policista. Útočníci tentokrát stříleli ze samopalů po dvou jedoucích policejních vozech.

Oba útoky dávají ruské jednotky do souvislosti se středeční inaugurací nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

Rusko Čečensko vojensky obsadilo v roce 1994. Ozbrojené útoky na ruské bezpečnostní složky jsou v neklidném jihokavkazském regionu poměrně běžné.

Čtěte více: Klid v Čečensku je vykoupen strachem. A nevydrží

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy