Výbor amerického Senátu schválil nominaci Wraye na šéfa FBI

ČTK ČTK
20. 7. 2017 19:25
Dvacetičlenný výbor pro soudnictví Senátu amerického Kongresu ve čtvrtek jednomyslně schválil nominaci Christophera Wraye na šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Senát ho ještě musí schválit prostou většinou v plénu. Wraye na ředitele FBI minulý měsíc nominoval prezident Donald Trump poté, co z čela FBI odvolal Jamese Comeyho během vyšetřování prezidentových spolupracovníků kvůli možné tajné spolupráci s Rusy na Trumpově loňské předvolební kampani. Wray minulý týden v Senátu prohlásil, že by odmítl závazek loajality prezidentu Trumpovi a že by v případě, že by ho šéf Bílého domu pověřil něčím nezákonným, na funkci rezignoval.
Christopher Wray.
Christopher Wray. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy