Vyber život: Kontroverzní výstava proti potratům už počtvrté před polským soudem

Foto: nieaborcji.pl
27. 3. 2008 19:35

Autor šokující výstavy Vyber život, která loni v několika polských městech zobrazovala fotografie mrtvých lidských plodů, aby tak upozornila na škodlivost potratů, se dostal až k soudu.

Soud v jihopolském Opoli jej ve čtvrtek už počtvrté zprostil viny za zobrazování brutálních fotografií na veřejných místech.

Převážná většina polské společnosti se staví zásadně proti tématům jako jsou povolení potratů, eutanazie nebo sňatky a adopce dětí homosexuálů. Přesto proti formě výstavy protestovali také někteří umírnění odpůrci potratů.

I ti namítali, že obří snímky s brutálními vyobrazeními mrtvol dětí a nedonošených plodů nejsou vhodné pro prezentaci na hlavních ulicích a náměstích největších polských měst. Mohou se totiž na ně dívat také děti a navíc, snímky neobsahovaly žádné komentáře.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy