Vůdce KLDR označil Bidena za individuum s nízkým IQ. Trump má prý stejný názor

ČTK ČTK
26. 5. 2019 17:50
Názory severokorejského vůdce Kim Čong-una a prezidenta Spojených států Donalda Trumpa na někdejšího demokratického viceprezidenta a nynějšího uchazeče o Bílý dům Joea Bidena se shodují. V neděli to prohlásila Trumpova mluvčí Sarah Sandersová, která tak reagovala na prezidentův kritický tweet o Bidenovi.
Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden.
Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden. | Foto: Reuters

"Pousmál jsem se, když člověka z močálů Joea Bidena (Kim) nazval individuem s nízkým IQ a ještě hůř. Možná je to pro mě znamení?" napsal Trump na twitteru během nynější návštěvy Japonska. V původním verzi tweetu se u Bidenova jména dopustil překlepu a napsal Bidan, což na twitteru vyvolalo pobavení, později jméno svého demokratického soka opravil.

Tento týden severokorejská státní tisková agentura KCNA označila Bidena za hlupáka s nízkou inteligencí a za imbecila, který postrádá základní lidské kvality. Urážky zazněly v severokorejských státních médiích poté, co Biden v nedávném projevu nazval vůdce Kima tyranem.

Nyní Sandersová uvedla, že mínění o Bidenovi mají Trump i Kim podobné. "Myslím, že se shodnou při hodnocení bývalého viceprezidenta Joea Bidena," řekla mluvčí Bílého domu. Poté zdůraznila, že Trump nepotřebuje nikoho dalšího, aby mu hodnocení Bidena poskytl, neboť o něm již mnohokrát vyjádřil vlastní názor.

Biden je favoritem mezi demokratickými uchazeči o prezidentskou nominaci pro volby, které se ve Spojených státech uskuteční příští rok. Před týdnem na předvolebním mítinku ve Filadelfii si Biden položil otázku, zda jsou USA zemí, která se snaží vlichotit diktátorům a tyranům jako ruský prezident Vladimir Putin a Kim Čong-un.

 

Právě se děje

Další zprávy