reklama
 
 

Vtělení zla bez stopy lidskosti. Únosce dívky a vrah jejích rodičů v USA má doživotí

25. 5. 2019 12:27
Soud v americkém státě Wisconsin odsoudil jednadvacetiletého Jakeho Pattersona ke dvěma trestům doživotního vězení bez možnosti propuštění za vraždu rodičů třináctileté dívky, kterou unesl. Za únos dostal dalších 40 let, uvedla stanice BBC na svém webu. Rodina unesené dívky vyjádřila s verdiktem spokojenost, dodala agentura AP.

Soudce James Babler při pátečním vynášení verdiktu označil Pattersona za "jednoho z nejnebezpečnějších mužů, kteří kdy chodili po této planetě", a za "vtělení zla". "Veřejnost nemůže být v bezpečí, pokud nezůstanete až do smrti ve vězení," řekl soudce, který vynesl nejvyšší trest ve státě, který nemá trest smrti.

Zločin, který se loni 15. října odehrál v malém městečku Barron, šokoval svou brutalitou, připomněla agentura AFP.

Patterson nedal žádnou šanci rodičům dívky, kterou si vybral poté, co ji jednou zahlédl ve školním autobusu. Jamese a Denisu Clossovi zastřelil a poté unesl jejich dceru Jayme.

Po 88 dnech, letos 11. ledna, se dívce v nestřežené chvilce podařilo utéci z domku ve městečku Gordon, asi 100 kilometrů severně od jejího domova, kde ji únosce věznil. Na ulici požádala o pomoc ženu, která venčila psa. Ta vyhublé děvče v příliš velkých botách, vzlykající a prosící o pomoc, dovedla k sousedce, která v ní ihned poznala pohřešovanou dívku a zavolala policii. Za necelou čtvrthodinu byl Patterson zadržen.

"Nikdy mě nezlomil"

Jayme Clossová se během procesu vyjádřila jedinkrát, a to písemně, protože by bylo podle jejích slov příliš těžké vystoupit na veřejnosti.

"Vždy budu mít svou svobodu, a on ne. Jake Patterson mě nikdy nemůže připravit o mou odvahu. Cítím, že to, co udělal, by udělal zbabělec. Byla jsem statečná, on ne. Nikdy mě nezlomil," napsala.

Mladík až do té doby neměl problémy s dodržováním zákonů a podle svědků působil jako slušný a inteligentní člověk. Jeho právníci tvrdili, že jej ke spáchání zločinu dovedla celoživotní sociální izolace. Patterson před soudem tvrdil, že by si přál - kdyby mohl - vrátit zpět, co udělal.

autor: ČTK | 25. 5. 2019 12:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama