Vrtulník narazil do televizního vysílače a zřítil se na silnici v Istanbulu. Všech sedm lidí zemřelo

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 10. 3. 2017 16:24
V Istanbulu se v pátek zřítil civilní vrtulník, při neštěstí zemřelo všech sedm lidí na palubě. Turecký list Hurriyet s odkazem na místního představitele napsal, že vyšetřování nehody pokračuje. Její příčina zatím není známá. Stroj byl podle dostupných informací ve vzduchu jen okolo pěti minut. Nejprve narazil do televizního vysílače a následně se zřítil na blízkou dálnici. Ve vrtulníku průmyslové skupiny Eczacibaşi Holding se nacházel ruský ředitel firmy, jeho čtyři ruští přátelé a dva turečtí piloti.
Nehoda vrtulníku v Istanbulu.
Nehoda vrtulníku v Istanbulu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy