Vražda ukrajinské kritičky korupce? Z útoku kyselinou je podezřelý významný politik

ČTK ČTK
11. 2. 2019 12:14
Ze zorganizování loňské vraždy kritičky korupce v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny Kateryny Handzjukové je podezřelý předseda chersonského parlamentu Vladyslav Manger. Podle listu Ukrajinska pravda to v pondělí oznámil ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko, jehož úřad žádá soud o uvalení vazby na podezřelého. Handzjuková byla poradkyní starosty města Chersonu a důrazně kritizovala korupci v místní policii. Loni v červenci na ni útočník vylil litr kyseliny sírové. V listopadu třiatřicetiletá žena zraněním podlehla. Policie následně zatkla šest podezřelých, nikoli však objednavatele zločinu. Podle Lucenka stála za vraždou na osobní nevraživost Mangera vůči oběti.
Kateryna Handzjuková.
Kateryna Handzjuková. | Foto: ČTK

 

Právě se děje

před 15 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy