Vražda chlapce na nádraží ve Frankfurtu: Ministr chce po útoku kontroly na hranicích

ČTK ČTK
2. 8. 2019 15:36
Po smrtelném útoku na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem chce německý ministr vnitra Horst Seehofer obnovit kontroly na německých hranicích, včetně té se Švýcarskem, které je stejně jako ostatní sousední země součástí schengenského prostoru volného pohybu. Eritrejec žijící ve Švýcarsku v pondělí strčil pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce i jeho matku. Zatímco ta vyvázla se zraněním, chlapec zemřel.
Horst Seehofer, bavorský premiér a předseda CSU.
Horst Seehofer, bavorský premiér a předseda CSU. | Foto: Reuters

"Udělám všechno pro to, aby byly na hranici zavedeny inteligentní kontroly," řekl Seehofer zpravodajskému magazínu Der Spiegel.

Loni bylo podle Seehofera zaznamenáno 43 tisíc ilegálních vstupů do Německa. "S touto situací se musíme vypořádat rozšířením skrytého pátrání a důvodných, časově omezených kontrol i bezprostředně na hranici - také na hranici se Švýcarskem," cituje magazín Seehofera, který je také významným politikem bavorské Křesťanskodemokratické unie (CSU).

Seehofer chce příslušný návrh předložit do září. Už v úterý ministr obecně vyhlásil rozšíření hraničních kontrol a konzultace týkající se posílení bezpečnosti na nádražích.

Čtyřicetiletý Eritrejec, který žil od roku 2006 ve Švýcarsku, čelí obvinění z vraždy a pokusu o další dvě vraždy. V roce 2008 mu byla schválena žádost o azyl a od roku 2011 směl v zemi trvale žít. Motiv jeho činu není jasný. V poslední době však podle médií trpěl duševními problémy.

 

Právě se děje

Další zprávy