Vražda chlapce na nádraží ve Frankfurtu: Ministr chce po útoku kontroly na hranicích

ČTK ČTK
2. 8. 2019 15:36
Po smrtelném útoku na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem chce německý ministr vnitra Horst Seehofer obnovit kontroly na německých hranicích, včetně té se Švýcarskem, které je stejně jako ostatní sousední země součástí schengenského prostoru volného pohybu. Eritrejec žijící ve Švýcarsku v pondělí strčil pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce i jeho matku. Zatímco ta vyvázla se zraněním, chlapec zemřel.
Horst Seehofer, bavorský premiér a předseda CSU.
Horst Seehofer, bavorský premiér a předseda CSU. | Foto: Reuters

"Udělám všechno pro to, aby byly na hranici zavedeny inteligentní kontroly," řekl Seehofer zpravodajskému magazínu Der Spiegel.

Loni bylo podle Seehofera zaznamenáno 43 tisíc ilegálních vstupů do Německa. "S touto situací se musíme vypořádat rozšířením skrytého pátrání a důvodných, časově omezených kontrol i bezprostředně na hranici - také na hranici se Švýcarskem," cituje magazín Seehofera, který je také významným politikem bavorské Křesťanskodemokratické unie (CSU).

Seehofer chce příslušný návrh předložit do září. Už v úterý ministr obecně vyhlásil rozšíření hraničních kontrol a konzultace týkající se posílení bezpečnosti na nádražích.

Čtyřicetiletý Eritrejec, který žil od roku 2006 ve Švýcarsku, čelí obvinění z vraždy a pokusu o další dvě vraždy. V roce 2008 mu byla schválena žádost o azyl a od roku 2011 směl v zemi trvale žít. Motiv jeho činu není jasný. V poslední době však podle médií trpěl duševními problémy.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 53 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy