reklama
 
 

Chladnokrevná vražda starosty na hřbitově otřásla Belgií. Mladičký syn se mstil za sebevraždu otce

13. 9. 2017 13:14
Belgií otřásl tragický případ mladičkého vraha, který na hřbitově chladnokrevně zavraždil starostu šedesátitisícového města Mouscron. Osmnáctiletý mladík mstil roky starou sebevraždu svého otce, z níž vinil právě starostu. Útok si dlouho pečlivě připravoval, čekal na svoji plnoletost a nakonec na něj zaútočil nožem na krabice. K činu se okamžitě přiznal.

Brusel - Starosta belgického města Mouscron Alfred Gadenne přijal vedle svého placeného zaměstnání dobrovolně ještě jednu povinnost.

Jedenasedmdesátiletý muž bydlel nedaleko hřbitova. Každé ráno - před odjezdem na radnici - proto odemykal jeho bránu a každý večer ji po návratu z práce zase zamykal.

Ráno v pondělí 11. září odemkl hřbitovní bránu znovu. Když se ji večer chystal zavřít, nebyl u kovové brány sám.

Čekal na něj osmnáctiletý mladík. Belgická média ho označují jménem Nathan N. Po starostovi, který ve funkci úřadoval od roku 2006, se ohnal rukou.

V ní držel nůž na řezání krabic.

Takový, jaký použili třeba útočníci z teroristické sítě al-Káida, když si chtěli 11. září 2001 vynutit vstup do kokpitů čtyř letadel unesených nad Spojenými státy.

Zůstal na místě  

Útočník zasáhl Gadenneho nožem do krku. Nikam neuprchl, ani nezahodil nebo neschoval vražednou zbraň. Naopak.

Zůstal stát před hřbitovem a zavolal mobilem policisty.

Čekal na ně i se zakrváceným nožem v ruce, nedaleko starostova těla.

K činu se okamžitě přiznal s tím, že chtěl pomstít sebevraždu svého otce, kterou podle něj starosta zavinil.

Dostal výpověď

Otec Nathana N. pracoval dlouho na radnici belgického města Mouscron, ale před dvěma lety dostal výpověď. V souvislosti s ní později spáchal sebevraždu.

Osmnáctiletý útočník řekl policii, že starostovi nikdy neodpustil, co jeho otci udělal.

S vražednou pomstou čekal dva roky, až mu bude osmnáct. To kvůli útočníkově matce, aby nebyla podle belgických zákonů trestně stíhána. 

Mladičký vrah si mezitím měsíce mapoval terén.

O starostově povinnosti denně otevírat a zavírat hřbitov věděl. Tušil, že to je jedna z mála příležitostí, jak ho zastihnout samotného a zavraždit. 

Vrahova matka přitom taky pracuje na radnici belgického Mouscronu. S novináři nekomunikuje, jejího syna teď prohlédne psychiatr.

Případ mezitím otřásl celou Belgií. Starosta Gadenne byl totiž dříve poslancem ve valonském parlamentu - zákonodárném sboru frankofonní částí Belgie.

Starosty byli v minulosti taky jeho dědeček a otec.

"Přijal jsem s pohnutím zprávu o brutální smrti Alfreda Gadenneho. Moje myšlenky jsou s jeho rodinou a jeho blízkými," napsal na Twitteru sám belgický premiér Charles Michel.

autor: Martin Novák | 13. 9. 2017 13:14

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama