Do boje o Bílý dům se přihlásil mocný hráč. Tohle jsou Trumpovi nejsilnější soupeři

Martin Novák Martin Novák
26. 11. 2019 7:12
Bývalý starosta New Yorku a miliardář Michael Bloomberg oznámil, že příští rok bude za demokraty kandidovat na amerického prezidenta. Má v něm Donald Trump dosud nejvážnějšího soupeře? Podívejte se na přehled nejdůležitějších kandidátů Demokratické strany, volebních šancí a chronologii voleb od prvních primárek v únoru až po prezidentské volby v listopadu.
Foto: ČTK

Michael Bloomberg

Sedmasedmdesátiletý podnikatel a filantrop, starosta New Yorku v letech 2002 až 2014. Majitel tiskové agentury Bloomberg, vlivného amerického média.

V minulosti podporoval i republikány. Jako starosta New Yorku se hodně zaměřoval na ekologii, prosadil zákaz kouření v parcích a ulicích města.

Michael Bloomberg je jeden z nejbohatších Američanů a vůbec lidí světa, časopis Forbes odhaduje jeho majetek na 54 miliard dolarů.

Jeho výhodou je, že může získat na svoji stranu nerozhodnuté voliče, demokratické voliče, kteří odmítají vyhraněně levicové kandidáty nebo i republikány, kteří nechtějí nebo váhají volit Donalda Trumpa. Nevýhodou může být, stejně jako u Josepha Bidena, vysoký věk.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy