Vojenské letouny v Sýrii zaútočily na povstalce v Aleppu, 45 lidí přišlo o život

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2016 13:37
Vojenské letouny v noci bombardovaly ty oblasti syrského Aleppa, které kontrolují povstalci. Ředitel aleppské nemocnice Al-Kuds Hamza Chatíb uvedl, že zemřelo 45 lidí. Syrská armáda ani státní média o úderech zatím neinformovala. V Sýrii skončilo toto pondělí několikadenní příměří.
Aleppo - ilustrační foto.
Aleppo - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Damašek/Londýn – Nálety na povstalci držené části Aleppa, která v noci podnikla vojenská letadla v Sýrii, si vyžádaly 45 obětí. Uvedl to ředitel aleppské nemocnice Al-Kuds Hamza Chatíb.

O bombardování informovali zástupci rebelů a opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie. Syrská armáda ani státní média ale zatím nic neuvedla.

"Neexistuje zbraň, kterou by nepoužili," uvedl jeden z představitelů povstalecké skupiny Fastakim, které ve městě působí. Podle jiného z rebelů byly při útoku nasazeny i zápalné bomby.

Americký ministr zahraničí John Kerry tuto středu žádal, aby Rusko a syrská vláda zastavily lety nad syrskou válečnou zónou. Jde podle něj o poslední šanci, jak se pokusit zachránit příměří, které v zemi platilo do nedělní půlnoci.

Rusko a USA vyjednaly 9. září pro Sýrii příměří, ale syrská armáda v pondělí večer oznámila, že klid zbraní skončil. Téměř okamžitě byly obnoveny útoky na Aleppo, v jeho východní části ovládané opozicí v noci na středu napočítali svědci 100 výbuchů.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy