Vojenská mise proti Boko Haram je úspěšná, tvrdí analýza

ČTK ČTK
16. 11. 2016 22:45
Yaoundé/ N'Djamena - Nasazení společných vojenských jednotek proti postupu islamistické milice Boko Haram se africkým zemím vyplácí, uvedla ve středu agentura Reuters. Vychází z analýzy nevládní organizace Mezinárodní krizová skupina (ICG), která popisuje úbytek útoků Boko Haram v Kamerunu. Islamistům také ubývají bojovníci, v Čadu za poslední dva měsíce zběhly z řad Boko Haram stovky mužů, uvedla dnes BBC. "Zaznamenali jsme závratné snížení počtu útoků i sebevražedných atentátů," řekl autor studie ICG Hans De Marie Heungoup. Před dvěma lety se útoky Boko Haram v Kamerunu opakovaly skoro každý den, upozornil. Od letošního září jejich počet klesl na šest až osm měsíčně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy