Vojenská mise proti Boko Haram je úspěšná, tvrdí analýza

ČTK ČTK
16. 11. 2016 22:45
Yaoundé/ N'Djamena - Nasazení společných vojenských jednotek proti postupu islamistické milice Boko Haram se africkým zemím vyplácí, uvedla ve středu agentura Reuters. Vychází z analýzy nevládní organizace Mezinárodní krizová skupina (ICG), která popisuje úbytek útoků Boko Haram v Kamerunu. Islamistům také ubývají bojovníci, v Čadu za poslední dva měsíce zběhly z řad Boko Haram stovky mužů, uvedla dnes BBC. "Zaznamenali jsme závratné snížení počtu útoků i sebevražedných atentátů," řekl autor studie ICG Hans De Marie Heungoup. Před dvěma lety se útoky Boko Haram v Kamerunu opakovaly skoro každý den, upozornil. Od letošního září jejich počet klesl na šest až osm měsíčně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 11 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy