Voda nad zlato. Jemenu hrozí žízeň.

Voda nad zlato. Jemenu hrozí žízeň.
Ve městě je i veřejně dostupná voda, které je však málo a teče jen jednou za čas.
Do tohoto zásobníku obyvatelé načerpají užitkovou vodu a tu poté napumpují do zásobníku umístěného na střeše.
Potrubí si lidé na několik století staré domy museli přidělat.
Každé ráno obyvatelé Sana'a kontrolují, zda budou mít dostatek vody na celý den.
Foto: Naďa Straková
Naďa Straková
14. 11. 2009 8:34

Jemenskému hlavnímu městu Sana'a odborníci předpovídají, že do deseti let může být bez vody. Kdysi zelené oázky v centru města nabízely obyvatelům města příjemné odpočinutí od rozpálených prašných ulic. Nyní vyschlé záhony smutně zejí prázdnotou a všudypřítomné kozy si pochutnávají na odpadcích a igelitových sáčcích.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy