reklama
 
 

Vedra v Kanadě zabila 54 lidí. Nejčastějšími oběťmi jsou senioři z Montréalu

7. 7. 2018 11:33
Vlna veder s teplotami dosahujícími až 34 stupňů Celsia, tedy o deset více než bývá obvyklé, podle předpovědi končí. Nejohroženější skupinou byli senioři se zdravotními problémy.

Montréal - Nejméně 54 obětí v posledních šesti dnech si vyžádala vlna veder v kanadské provincii Québec na východě země, uvedla televize CBC na svém webu. Více než polovičku úmrtí spjatých s vedry zaznamenali zdravotníci v Montréalu.

Vlna veder s teplotami dosahujícími až 34 stupňů Celsia - o deset více než bývá obvyklé - podle předpovědi končí. Ale následky horkého počasí ještě mohou přetrvat, a tak se ministerstvo zdravotnictví chystá vydal další bilanci následků horkého a vlhkého počasí v pondělí.

Mnoho obětí bylo podle ministerstva starší 65 let a trpělo zdravotními problémy, které je řadily do nejohroženější skupiny.

Úřady zrušily varování před vedry, nicméně upozornily, že v neděli a v pondělí by teploty mohly opět stoupnout k 29 stupňům Celsia.

Záchranáři nadále čekají zvýšený počet přivolání si pomoci, než bývá běžné. Končící týden byl perný: ve čtvrtek, kdy se teploty vyšplhaly na 34 stupňů, na lince 911 zaznamenali 1378 volání, skoro o třetinu více než bývá běžné, sdělila CBS mluvčí rychlé zdravotnické pomoci Valérie Tremblayová.

V Montrealu úřady pokračují v ověřování stavu nejohroženějších klientů veřejného zdravotnictví. Asi 60 procent místních obětí veder představovali osaměle žijící muži v mnohaposchoďových domech bez klimatizace, uvedla ředitelka zdravotnického odboru Mylène Drouinová.

autor: ČTK | 7. 7. 2018 11:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama