reklama
 
 

Vláda drží bobříka mlčení, rozladily ji karikatury premiéra

12. 5. 2015 19:13
Napětí mezi slovenským premiérem Robertem Ficem a novým listem Denník N jsou napjaté dlouhodobě.

Bratislava - Dlouhodobě komplikované vztahy mezi slovenským premiérem Robertem Ficem a některými místními médii vyústily v rozhodnutí jeho jednobarevného kabinetu neodpovídat na dotazy redaktorům nového listu Denník N.

Důvodem je podle úřadu vlády tendenční informování listu o práci kabinetu. Některá ministerstva na dotazy listu mezitím prý ale odpověděla.

Fico už v době své první vlády v letech 2006 až 2010 netajil rezervovaný postoj k vícero mediím. V uplynulé době pak sám premiér odmítal odpovídat na dotazy redaktorů listu Sme, který prý zveřejnil nepravdivé informace.

Podobný postup zvolil Fico i vůči Denníku N. Ten letos začali vydávat bývalí novináři Sme, kteří redakci tohoto deníku opustili, když se v jeho vydavateli začala angažovat finanční skupina Penta.

Fica rozladily karikatury

Poté, co Denník N minulý týden zařadil do svého vydání nálepky s karikaturami Fica, se vláda rozhodla s Denníkem N více nekomunikovat.

"Důvodem je dlouhodobé tendenční informování o práci kabinetu ze strany deníku, které vyvrcholilo odstartováním samolepkové politické antikampaně," uvedl úřad slovenské vlády, podle kterého se list přidal k opozičním politickým subjektům.

Minulý týden Fico zrušil akreditaci pro dva novináře Denníku N, kteří ho měli doprovázet na oslavách výročí konce druhé světové války v Moskvě.

Šéfredaktor listu Matúš Kostolný v reakci označil rozhodnutí vlády za projev paniky a uvedl, že by tím došlo k porušení tiskového zákona, podle kterého jsou úřady povinné poskytovat mediím informace o své činnosti.

Mezitím ministerstvo školství ovšem oznámilo, že bude nadále standardně komunikovat se všemi médii, ale že ministr školství Juraj Draxler nebude Denníku N poskytovat delší rozhovory. Denník N zase tvrdil, že mu na dotazy odpovědělo i ministerstvo zahraničí.

autor: ČTK | 12. 5. 2015 19:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama