Virtuální lovkyně Sweetie usvědčila prvního pedofila

Petr Jemelka Petr Jemelka
21. 10. 2014 18:35
Nizozemská avatarka na sebe každý den bere podobu desetileté Filipínky a vyráží do webové džungle bojovat za práva dětí.
Video:

Brisbane - Sklapla past. Sweetie, virtuální lovkyně pedofilů, která na sebe bere podobu desetileté Filipínky a láká muže z celého světa na sex přes internet, usvědčila prvního pachatele.

Díky softwaru nizozemské neziskové organizace Terres des Hommes byl odsouzen australský pedofil, který Sweetie vyzýval k sexuálním aktivitám před webovou kamerou.

Jde o registrovaného sexuálního násilníka z Brisbane Scotta Roberta Hansena. Do problémů ho dostalo to, že digitální dívce poslal své snímky sexuálního charakteru a následně zapnul webovou kameru, před níž se obnažoval.

To samé pak za úplatu žádal po Sweetie, přesněji po týmu, jenž avatarku ovládá.

Důkazy proti tisícovce pedofilů z 71 zemí

V tu chvíli obsluha provokaci přerušila. Měla, co potřebovala, a Hansen za své činy dostal dva roky vězení.

"Měl trvalý a cílený sexuální zájem o děti. Fakt, že ta dívka nebyla skutečná, je irelevantní. Stačí, že věřil, že je skutečná. Takové je právo," konstatovala soudkyně při vynášení rozsudku.

To je ale teprve začátek. Za více než rok svého online života digitální návnada na webu shromáždila údaje o více než tisícovce pedofilů z jednasedmdesáti zemí.

Největší problém je v tom, že policie nemůže zakročit, dokud to děti obtěžované na internetu nenahlásí. A to nedělají skoro nikdy.

"Největší problém je v tom, že policie nemůže zakročit, dokud to děti obtěžované na internetu nenahlásí. A to nedělají skoro nikdy," cituje server Euronews autora projektu Hanse Guyta.

"Sama policie by mohla být aktivnější. Jediný způsob, jak tyhle lidi chytat, je na internetu aktivně hlídkovat," dodal s tím, že teď mají strážci zákona v rukou účinný nástroj.

Operátoři Sweetie měli z pedofilů noční můry

Vývoj avataru nezletilé dívky trval špičkovým odborníkům deset týdnů. Aby byla iluze co možná nejvěrnější, bylo třeba nasnímat obličeje skutečných dívek.

Jeden z operátorů digitální dívky se pod podmínkou anonymity svěřil BBC, že měl z webové konverzace s pedofily noční můry.

"Bylo to skutečně děsivé. Pokládal nám velmi direktivní povely, jednou po nás chtěl, abychom zapojili i fiktivní osmiletou sestru," vzpomínal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy