Obrazem: Z obřích Viktoriiných vodopádů je slabý potůček. Může za to rekordní sucho

Foto: Reuters
ČTK ČTK
7. 12. 2019 18:14
Kvůli nejhoršímu suchu za poslední desetiletí se Viktoriiny vodopády, ležící na hranici afrických států Zambie a Zimbabwe změnily v pouhý potůček. Podle prezidenta Zambie Edgara Lungua jde o "neúprosnou připomínku toho, co klimatická změna způsobuje našemu životnímu prostředí". Pro celý region představují vodopády jednu z hlavních turistických atrakcí, kterou ročně navštíví asi milion lidí.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy