Video z odvážného útěku vězně. Severokorejce nezastavila elektřina ani vysoká zeď

ČTK ČTK, Beijing News
30. 11. 2021 12:44
Severokorejce, kterému se podařilo uniknout z čínské věznice, dopadli po čtyřiceti dnech. Videonahrávka ho zachycuje, jak 19. října prchá z cely. Muž známý pod čínským jménem Ču Sien-ťien při odvážném útěku přelezl střechu vězeňského skladiště, přeskočil elektrický plot a zmizel z dohledu bezpečnostních kamer. Záběry zveřejnil server Beijing News.
Video z odvážného útěku vězně: Severokorejce nezastavila elektřina ani vysoká zeď. | Video: ČTK, Beijing News

Nyní 39letého muže odsoudili ve městě Ťi-lin poté, co v roce 2013 ilegálně překročil hranice, následně kradl a pobodal ženu, která ho viděla. Čínské úřady vypsaly odměnu za jeho dopadení až na 700 tisíc jüanů (2,5 milionu Kč).

Z vězeňského trestu si Ču odpykal devět let a v době útěku mu zbývaly poslední dva roky do propuštění a vypovězení zpět do KLDR. Podle některých názorů muž uprchl z vězení, aby se vyhnul tomu, že bude poslán zpět do své vlasti.

Od konce korejské války v roce 1953 uprchlo z komunistické KLDR téměř 30 tisíc obyvatel, většina z nich před politickým útlakem a před hladem. Do ciziny se dostávají hlavně přes prostupnou hranici s Čínou a pak se snaží cestovat zpravidla do Jižní Koreje. Severní Korea žádá, aby všechny státy její uprchlíky vracely zpět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem se střílí

Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem po sobě střílí pohraničníci, uvedly agentury. Na jaře si podobný střet vyžádal desítky mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy