Video z největšího slumu Afriky: Milion lidí žije v plechových chatrčích, elektřinu má každý pátý

Jan Hejl Jan Hejl, Jiří Skála
6. 1. 2018 12:57
Kibera je největší slum v Africe. Poblíž centra keňského hlavního města Nairobi žije v otřesných podmínkách skoro milion lidí. Mezi chatrčemi splácanými z hlíny a větví není kanalizace, místní trápí obrovská nezaměstnanost i vážné nemoci. Chudinskou čtvrť v Keni navštívili reportéři Aktuálně.cz.
V Kibeře v keňském hlavním městě Nairobi seženete všechno potřebné k životu, přesto se jedná o největší slum v Africe. | Video: František Grossmann

Cestu podpořila Evropská unie v rámci projektu Media4Development.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy