Ruský voják obelhal smrt. Drony shodily tři granáty, dva dopadly přímo na něj

Video Video
7. 11. 2022 11:22
Záběry z dronu ukazují, jak se zraněnému ruskému vojákovi v zákopu podařilo zachránit před dvěma svrženými ukrajinskými granáty. Oba z nich dopadly z bezpilotního letounu hned vedle něj. Voják ale v tu chvíli neváhal, chytil granáty do rukou a ještě před jejich výbuchem je odhodil pryč.
Zraněnému ruskému vojákovi v zákopu se podařilo odhodit dva svržené ukrajinské granáty. | Video: Reuters

Na videu je patrné, jak ruský bojovník nejdříve leží v zákopu na blíže neurčeném místě ukrajinské fronty s viditelným zraněním na horní polovině těla. V tu chvíli na něj zamíří ukrajinský dron, který svrhne první ruční granát. Voják jej bez přemýšlení urychleně popadne, odhodí a dá se na útěk.

Zanedlouho poté ukrajinské jednotky shodí další granát, který dopadne přesně k vojákovým rukám. I ten ale okamžitě odhodí dál do zákopu, kde jen pár metrů od něj vybuchne.

Video, které zveřejnila ukrajinská armáda, končí svržením ještě třetí výbušniny, která ale dopadla opodál a vojáka pravděpodobně nezranila. O dalším osudu muže Ukrajinci neinformovali, ze zveřejněných záběrů ale plyne, že se mu po útocích dronů podařilo zachránit život.

Ozbrojené drony hrají ve válce na Ukrajině zásadní roli. Obě strany je ve velkém počtu používají ke shromažďování zpravodajských informací, korigování dělostřelecké palby a shazování bomb. V neděli zneškodnily ukrajinské jednotky ruské velitelské stanoviště bezpilotních letounů v okolí měst Beryslav a Cherson.

Cílem je i voják vykonávající potřebu. Ukrajinci deptají Rusy primitivní zbraní

Cílem je i voják vykonávající potřebu. Ukrajinci deptají Rusy primitivní zbraní. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/Russia Ukraine Conflict
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy