Video: Ani se na sebe nepodívali. Trump a Clintonová se potkali při pietě za Bushe

Ani na smuteční bohoslužbě za George Bushe staršího, 41. amerického prezidenta, nepřekonali Donald Trump a jeho někdejší sokyně z prezidentských voleb Hillary Clintonová zášť, kterou k sobě navzájem pociťují. Nepodali si ruku a ani se nepozdravili.
Na smuteční bohoslužbu za George Bushe staršího, 41. amerického prezidenta, dorazil Donald Trump a jeho někdejší sokyně Hillary Clintonová. | Video: Reuters

V přední lavici v Národní katedrále ve Washingtonu usedli celkem čtyři američtí prezidenti. Když dorazil i syn zesnulé hlavy státu George W. Bush, bylo na místě pět mužů, kteří vedli USA dohromady celkem 30 let. Nechyběl Barack Obama, Bill Clinton ani Jimmy Carter, 39. prezident USA. Kouzlo tak významného momentu ale některým z nich zřejmě ušlo, všimla si například britská stanice BBC.

Když dorazil úřadující prezident Donald Trump se svou manželkou Melanií, první dáma se pozdravila se všemi přítomnými. Trump ale usedl a ruku podal jen svému předchůdci Baracku Obamovi a jeho manželce Michelle. Ke Clintonovým už zřejmě nedosáhl, a tak se s nimi ani nepozdravil.

Zatímco Bill Clinton jeho počínání sledoval, bývalá ministryně zahraničí se na Trumpa ani neotočila. Hillary Clintonová a Donald Trump se na pietě osobně setkali poprvé od Trumpovy inaugurace.

 

Právě se děje

Další zprávy