Video: Medveděv při velkolepém zahájení her usnul

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
8. 2. 2014 9:18
Usnout se dá všude, prokázal ruský premiér při velkolepém ceremoniálu
Foto: Reuters

Soči - Usnout se dá leckde a pří lecčem. 

To, že si ale při zahajovacím ceremoniálu olympiády ve vlastní zemi zdřímne ruský premiér Dmitrij Medveděv, asi čekal málokdo.    

"Diváci z celého světa odcházeli ze stadionu v Soči s očima planoucíma ze zážitků," uvedla na svém webu zpravodajská stanice. Prý jen Medveděv se ale nezdál ohromen, neboť ho kamery přistihly, jak ve svém křesle na tribuně klimbá, poznamenává na svém webu televize SkyNews

Dmitry Medvedev sleeping at the Sochi Olympic Games 2014
Dmitry Medvedev sleeping at the Sochi Olympic Games 2014 | Video:

Show nicméně začala technickým zádrhelem, když se jedna z pěti vloček odmítla rozvinout do olympijského kruhu. Televize SkyNews si také povšimla toho, že následné zobrazení 60. let v Sovětském svazu bylo vyvedeno "natolik květinově, že by si člověk pomyslel, že život v SSSR tehdy nebyl o ničem jiném než o ježdění v retro autech a o tancování".

Každou z otevíracích slavností olympiády provázejí drby a spekulace, obzvláště pak tu ruskou. Novináři do poslední chvíle očekávali, zda prezident Vladimir Putin nevyužije příležitost, aby opět potvrdil svou pověst akčního muže, kterou si pěstuje, a nesnese se na stadion z oblohy, případně nepřipluje na ponorce.

Největší spekulací, která se šířila internetem, bylo, že zapálit olympijský oheň by mohla někdejší gymnastka Alina Kabajevová, kterou Rusové považují za Putinovu přítelkyni. Tuto fámu však Putin vyvrátil na tiskové konferenci a Kabajevová, která je nyní političkou, se nakonec objevila jen jako jedna z posledních účastnic štafety s pochodní.

 

Právě se děje

Další zprávy