Video jako varování: Izrael zveřejnil záběry z chladnokrevné likvidace teroristů

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
3. 8. 2020 12:38
Izraelská armáda oznámila, že na Golanských výšinách vypálila na skupinu ozbrojenců, kteří u hraničního plotu se Sýrií kladli výbušniny, a zasáhla je. Nebyl zraněn žádný izraelský voják. Sýrie incident zatím nekomentovala.
Izraelští vojáci s pomocí letectva naráz zabili nicnetušící lidi u svých hranic. Podle armády šlo o ozbrojence, kteří kladli u plotu výbušniny. | Video: Reuters

Izraelští vojáci skupinu poblíž hraničního stanoviště zaznamenali v noci na dnešek. S podporou letectva na "skupinu čtyř teroristů" vypálili a zasáhli je.

Deník Jerusalem Post citoval mluvčího Izraelských obranných sil, brigádního generála Hidaie Zilbermana. Ten řekl, že armáda sice nemůže s jistotou říci, která skupina za zmařeným útokem stojí, nicméně považuje syrský režim za zodpovědný za jakoukoli akci vedenou z území Sýrie a nepřipustí žádné porušení izraelské suverenity.

Napětí na izraelsko-syrské hranici se v posledních týdnech vyostřilo poté, co tam údajně při izraelském útoku na okraji Damašku přišel o život bojovník Íránem podporované libanonské šíitské skupiny Hizballáh.

Izraelská armáda poté posílila své hlídky na své severní frontě, kde má Izrael hranici s Libanonem a Sýrii.

Golanské výšiny na jihozápadě Sýrie židovský stát obsadil za války v roce 1967 a v roce 1982 je v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN anektoval. OSN, Evropská unie či Liga arabských států (LAS) považují Golanské výšiny za území okupované Izraelem. Sýrie Izrael jako stát neuznává.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy