Video: Auto plné lidí nečekaně sjelo ze srázu. Jedna žena nestihla vyskočit

Video Video
5. 8. 2021 13:27
Děsuplné video natočili na severozápadě Číny na dálnici Duku v Sin-ťiangu. Řidič po zaparkování vystoupil z auta, po chvíli se vůz plný lidí rozjel směrem k horskému srázu. Ne všichni stačili vyskočit.
Děsuplné video natočili na severozápadě Číny na dálnici Duku v Sin-ťiangu. | Video: Asociated Press

Na záběrech je vidět, jak řidič zaparkovaného auta dává napít ženě na místě spolujezdce. Po chvíli se ale vůz rozjede směrem k hraně srázu. Z auta během dvou sekund stačí vyskočit chlapec a žena ze zadní sedačky. Snaží se zadržet vůz. Žena vpředu to už nestihne a auto se zřítí ze skály.

Na dalších záběrech je vidět, jak se auto zaseklo v půlce svahu. Úřad pro řízení mimořádných událostí v okrese Che-ťing prohlásil, že žena utrpěla vážná zranění kyčle, napsal britský Daily Mail. Proč ruční brzda selhala nebo zda o ni omylem nezavadila žena, není jasné, tvrdí deník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy