Video: Australané odmítli "Bin Ládinovu" žádost o práci

Roman Gazdík
5. 2. 2009 12:50
O "nejlepší džob na světě" se uchází přes 11 tisíc zájemců ze 162 zemí
Zdraví Usáma z Afghánistánu...
Zdraví Usáma z Afghánistánu... | Foto: Reuters

Hamilton Island (Austrálie) - Vůdce Al-Káidy Usáma bin Ládin má smůlu. I kdyby chtěl "odejít na odpočinek", nebude mu to umožněno. Australané jeho žádost o zaměstnání na ostrově Hamilton odmítli.

Turistický úřad v australském státě Queensland v lednu vyhlásil konkurs na "nejlepší práci na světě". Nabídl velký plat, ubytování ve vile za miliony dolarů a dopravu na místo zdarma.

Výherce se bude půl roku starat o jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu světa. Jeho povinnosti se budou týkat práce s internetovými videi, blogování a vytváření foto-deníčků z tropického ráje.

Dva dny po vyhlášení konkursu stránka organizace pod náporem žádostí a zaslaných videí zkolabovala. A mezi jedenácti tisíci uchazeči se objevilo i video mající zobrazovat nejhledanějšího muže světa.

Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu
Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu | Foto: Reuters

"Zdraví Usáma z Afghánistánu. Jsem ideálním kandidátem. Odcházím na odpočinek, miluji legraci, líbí se mi být na čerstvém vzduchu a mám rád písčité oblasti," je možné si přečíst na titulcích "překládajících" drmolivý projev, který má zřejmě imitovat arabštinu.

"Mám zkušenosti s videem, rozdělováním úkolů a organizací událostí většího rozsahu. Mezi moje zájmy patří vaření, umění a řemeslnictví a renovační práce," pokračuje klip, který je zřejmě vytvořen ze skutečného Bin Ládinova poselství. "Můžete mě kontaktovat přes Facebook - Bin Laden Osama."

Legrační třicetisekundovou žádost o práci však queenslandská organizace ze seznamu uchazečů vyřadila.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

";Ačkoliv Turistický úřad Queensland vyzývá lidi, aby byli ve svých žádostech kreativní, musejí splnit kritéria výběru včetně patřičného obsahu, pokud se chtějí o práci ucházet," citovala agentura Reuters mluvčí úřadu.

Uzávěrka žádostí o práci, která zajistí výherci plat 150 tisíc australských dolarů (96 tisíc amerických) na půl roku, je 22. února. Uchazeči se zatím rekrutují ze 162 zemí. Cílem je zpropagovat ostrov a zvýšit zájem turistů o tuto oblast.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 41 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy