Video: Australané odmítli "Bin Ládinovu" žádost o práci

Roman Gazdík
5. 2. 2009 12:50
O "nejlepší džob na světě" se uchází přes 11 tisíc zájemců ze 162 zemí
Zdraví Usáma z Afghánistánu...
Zdraví Usáma z Afghánistánu... | Foto: Reuters

Hamilton Island (Austrálie) - Vůdce Al-Káidy Usáma bin Ládin má smůlu. I kdyby chtěl "odejít na odpočinek", nebude mu to umožněno. Australané jeho žádost o zaměstnání na ostrově Hamilton odmítli.

Turistický úřad v australském státě Queensland v lednu vyhlásil konkurs na "nejlepší práci na světě". Nabídl velký plat, ubytování ve vile za miliony dolarů a dopravu na místo zdarma.

Výherce se bude půl roku starat o jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu světa. Jeho povinnosti se budou týkat práce s internetovými videi, blogování a vytváření foto-deníčků z tropického ráje.

Dva dny po vyhlášení konkursu stránka organizace pod náporem žádostí a zaslaných videí zkolabovala. A mezi jedenácti tisíci uchazeči se objevilo i video mající zobrazovat nejhledanějšího muže světa.

Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu
Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu | Foto: Reuters

"Zdraví Usáma z Afghánistánu. Jsem ideálním kandidátem. Odcházím na odpočinek, miluji legraci, líbí se mi být na čerstvém vzduchu a mám rád písčité oblasti," je možné si přečíst na titulcích "překládajících" drmolivý projev, který má zřejmě imitovat arabštinu.

"Mám zkušenosti s videem, rozdělováním úkolů a organizací událostí většího rozsahu. Mezi moje zájmy patří vaření, umění a řemeslnictví a renovační práce," pokračuje klip, který je zřejmě vytvořen ze skutečného Bin Ládinova poselství. "Můžete mě kontaktovat přes Facebook - Bin Laden Osama."

Legrační třicetisekundovou žádost o práci však queenslandská organizace ze seznamu uchazečů vyřadila.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

";Ačkoliv Turistický úřad Queensland vyzývá lidi, aby byli ve svých žádostech kreativní, musejí splnit kritéria výběru včetně patřičného obsahu, pokud se chtějí o práci ucházet," citovala agentura Reuters mluvčí úřadu.

Uzávěrka žádostí o práci, která zajistí výherci plat 150 tisíc australských dolarů (96 tisíc amerických) na půl roku, je 22. února. Uchazeči se zatím rekrutují ze 162 zemí. Cílem je zpropagovat ostrov a zvýšit zájem turistů o tuto oblast.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy