Video: Australané odmítli "Bin Ládinovu" žádost o práci

Roman Gazdík
5. 2. 2009 12:50
O "nejlepší džob na světě" se uchází přes 11 tisíc zájemců ze 162 zemí
Zdraví Usáma z Afghánistánu...
Zdraví Usáma z Afghánistánu... | Foto: Reuters

Hamilton Island (Austrálie) - Vůdce Al-Káidy Usáma bin Ládin má smůlu. I kdyby chtěl "odejít na odpočinek", nebude mu to umožněno. Australané jeho žádost o zaměstnání na ostrově Hamilton odmítli.

Turistický úřad v australském státě Queensland v lednu vyhlásil konkurs na "nejlepší práci na světě". Nabídl velký plat, ubytování ve vile za miliony dolarů a dopravu na místo zdarma.

Výherce se bude půl roku starat o jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu světa. Jeho povinnosti se budou týkat práce s internetovými videi, blogování a vytváření foto-deníčků z tropického ráje.

Dva dny po vyhlášení konkursu stránka organizace pod náporem žádostí a zaslaných videí zkolabovala. A mezi jedenácti tisíci uchazeči se objevilo i video mající zobrazovat nejhledanějšího muže světa.

Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu
Oblast ostrova Hamilton je místem známého jachtařského závodu | Foto: Reuters

"Zdraví Usáma z Afghánistánu. Jsem ideálním kandidátem. Odcházím na odpočinek, miluji legraci, líbí se mi být na čerstvém vzduchu a mám rád písčité oblasti," je možné si přečíst na titulcích "překládajících" drmolivý projev, který má zřejmě imitovat arabštinu.

"Mám zkušenosti s videem, rozdělováním úkolů a organizací událostí většího rozsahu. Mezi moje zájmy patří vaření, umění a řemeslnictví a renovační práce," pokračuje klip, který je zřejmě vytvořen ze skutečného Bin Ládinova poselství. "Můžete mě kontaktovat přes Facebook - Bin Laden Osama."

Legrační třicetisekundovou žádost o práci však queenslandská organizace ze seznamu uchazečů vyřadila.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

";Ačkoliv Turistický úřad Queensland vyzývá lidi, aby byli ve svých žádostech kreativní, musejí splnit kritéria výběru včetně patřičného obsahu, pokud se chtějí o práci ucházet," citovala agentura Reuters mluvčí úřadu.

Uzávěrka žádostí o práci, která zajistí výherci plat 150 tisíc australských dolarů (96 tisíc amerických) na půl roku, je 22. února. Uchazeči se zatím rekrutují ze 162 zemí. Cílem je zpropagovat ostrov a zvýšit zájem turistů o tuto oblast.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy