Většinu obětí Katriny tvořili staří lidé

ČTK, nat
31. 10. 2005 20:35
New Orleans Louisianské ministerstvo zdravotnictví vydalo studii, z níž vyplývá, že mezi oběťmi hurikánu Katřina převažovali lidé nad 60 let.

Ze zhruba pěti set dosud identifikovaných mrtvých jich bylo šedesát procent. Mnozí staří lidé byli v době úderu hurikánu v nemocnici nebo sanatoriu. Podle zprávy bylo v sanatoriích a nemocnicích nalezeno nejméně 215 těl. V současné době probíhají vyšetřování sanatorií, která byla obviněna z nedostatečné péče. V jednom z nich přišlo o život 34 lidí.

Hurikán Katrina zasáhl státy Louisiana, Mississippi a Alabama na přelomu srpna a září, město New Orleans bylo zničeno povodněmi způsobenými protrženými hrázemi. Nejvíce mrtvých bylo nalezeno právě v New Orleans, zejména v chudé čtvrti Ninth Ward a v historické Gentilly. Třicet mrtvých bylo nalezeno i v zámožném. Dvaačtyřicet procent obětí tvořili černoši, 37 procent běloši a tři procenta Hispánci. U ostatních identifikovaných těl nebyla rasa určena.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy