Většinu obětí Katriny tvořili staří lidé

ČTK, nat
31. 10. 2005 20:35
New Orleans Louisianské ministerstvo zdravotnictví vydalo studii, z níž vyplývá, že mezi oběťmi hurikánu Katřina převažovali lidé nad 60 let.

Ze zhruba pěti set dosud identifikovaných mrtvých jich bylo šedesát procent. Mnozí staří lidé byli v době úderu hurikánu v nemocnici nebo sanatoriu. Podle zprávy bylo v sanatoriích a nemocnicích nalezeno nejméně 215 těl. V současné době probíhají vyšetřování sanatorií, která byla obviněna z nedostatečné péče. V jednom z nich přišlo o život 34 lidí.

Hurikán Katrina zasáhl státy Louisiana, Mississippi a Alabama na přelomu srpna a září, město New Orleans bylo zničeno povodněmi způsobenými protrženými hrázemi. Nejvíce mrtvých bylo nalezeno právě v New Orleans, zejména v chudé čtvrti Ninth Ward a v historické Gentilly. Třicet mrtvých bylo nalezeno i v zámožném. Dvaačtyřicet procent obětí tvořili černoši, 37 procent běloši a tři procenta Hispánci. U ostatních identifikovaných těl nebyla rasa určena.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy