Vesničané v Indii ubili pět žen. Nařkli je z čarodějnictví

ČTK ČTK
9. 8. 2015 7:21
Oběti veřejné popravy údajně způsobily sérii neštěstí včetně smrti malého dítěte. Úřady incident odsoudily.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Patna - Desítky vesničanů ve východní Indii v sobotu ubily k smrti pět žen, které byly obviněny z čarodějnictví. Svým obětem místní obyvatelé připsali vinu za sérii neštěstí, která vesnici postihla, uvedla podle agentury AP indická policie.

Obyvatelé vesnice Kindžia ve státě Džharkhand násilím vyvlekli ženy z jejich domů a bili je holemi a železnými tyčemi, řekl zástupce policejního šéfa v Rančí, které je hlavním městem daného státu, Kumar Singh.

Ženy obviňovali ze série neštěstí a ran osudu, které v poslední době postihly vesnici, mimo jiné z nedávného úmrtí dítěte. Policie zatkla kolem 50 lidí zapojených do útoku, sdělil Singh. Ve vesnici byl rozmístěn velký počet policistů, kteří mají zabránit případným dalším násilnostem.

Nejvyšší volený představitel státu Džharkhand Raghubar Das incident odsoudil. "Ve věku vzdělanosti je takový incident žalostný. Společnost by se nad ním měla zamyslet," uvedl v prohlášení.

Pověrčivost přetrvává v mnoha částech Indie a stála už za podobnými útoky na ženy ve státě Džharkhand. V letech 2000 až 2012 bylo v Indii pro podezření z praktikování čarodějnictví zabito kolem 2100 lidí, většinou žen, uvedl Národní registrační úřad trestných činů.

 

Právě se děje

Další zprávy