Vesničané v Bangladéši hromadně sledovali seriál. Po rvačce kvůli zápletce skončili v bezvědomí

ČTK ČTK
20. 8. 2016 9:32
Hádka kvůli zápletce oblíbeného indického seriálu přerostla tento týden v bangladéšské vesnici v hromadnou rvačku, do které se zapojily stovky lidí. Zasahovat nakonec musela policie slzným plynem a gumovými projektily a v nemocnici skončilo 15 těžce zraněných osob, informoval server BBC News. Podle jeho informací se vesničané v okrsku Habigandž ve středu sešli, aby se společně dívali na indický dramatický fantasy seriál Kiranmala. Ve chvíli, kdy se dva muži začali dohadovat kvůli zápletce, se ostatní rozdělili na dva tábory stranící jednomu či druhému, a pustili se do sebe klacky a noži. Násilí pokračoval až do čtvrtka, kdy se konečně policistům podařilo rozvášněné diváky uklidňovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy