reklama
 
 

Venezuelský režim znovu zatkl lídra opozice. Je to politický vězeň, varují jeho příznivci

28. 8. 2016 6:27
Socialistický režim ve Venezuele znovu zatkl lídra opozice Daniela Ceballose. Viní ho z organizace protivládní demonstrace, na které chtěl podněcovat k násilí. Opozice proti zadržení politika protestovala a označila jej za politického vězně. Prezident chudobou sužované země Nicolas Maduro Ceballose označil za zločince, který chce destabilizovat zemi. Až dosud byl v domácím vězení.

Caracas - Jeden z hlavních vůdců venezuelské opozice Daniel Ceballos byl po roční přestávce opět poslán do vězení. Bývalý starosta opozicí ovládaného města San Cristóbal se podle úřadů provinil tím, že chtěl příští týden spoluorganizovat protivládní demonstraci, na níž měl v úmyslu podněcovat násilí. Opozice proti tomu protestovala a označila jej za jasný případ politického vězně.

Ministerstvo vnitra socialisty ovládané země podle stanice BBC v prohlášení uvedlo, že Ceballos, který byl v domácím vězení, plánoval útěk a organizaci násilných činů. Podle prezidenta Nicoláse Madura je Ceballos zločinec, který chce destabilizovat zemi. Maduro navzdory sílícímu mezinárodnímu tlaku vytrvale odmítá, že by Venezuela kohokoli věznila kvůli jeho politické činnosti.

Ceballos byl stejně jako několik dalších opozičních lídrů poprvé uvězněn po sérii krvavých protivládních protestů, při nichž v březnu 2014 zemřelo přes 40 lidí. Soudy nakloněné vládě je většinou odsoudily za podněcování k násilnostem.

Ceballos byl loni propuštěn do domácího vězení kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

Opozice nyní chystá v zemi sužované nedostatkem základního zboží další vlnu protestů, kterou si chce vynutit odchod Madura, jenž podle ní porušuje základní demokratické principy a setrvává u moci navzdory tomu, že to zemi škodí.

autor: ČTK | 28. 8. 2016 6:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama