Vědci: Správné vykročení z postele je levou nohou

Reuters, pra
13. 1. 2008 23:37
I vstávání souvisí s mozkovými hemisférami
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Vstáváte z postele pravou nohou v domnění, že do nového dne vykračujete tou správnou? Pokud ano, budete muset svůj návyk změnit.

Skupina vědců složená z odborníků na tradiční čínské učení feng-šuej, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru, a psychologů totiž došla podle agentury Reuters ke zcela opačnému závěru: Lepší vykročení z postele je nalevo.

Ke svým závěrům odborníci dospěli na základě studie, které proběhla v hotelových řetězcích Premier Inn.

Expert na feng-šuej Jan Cisek potvrzuje, že lidé, kteří vstávají nalevo, se během dne více těší z rodiny a zdraví, peněz a energie.

Psycholog a specialista na otázky spojené s motivací Pete Cohen řekl, že levá strana lidem napomáhá racionálně uvažovat o nadcházejícím dni, což úzce souvisí s rozdělením mozku na dvě hemisféry.

Pravá polovina mozku je naopak zodpovědná za emoce, jako jsou strach či stres. Ty jen oslabují lidský potenciál na pozitivní zkušenost, vysvětluje Cohen.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy