Ve Vysokých Tatrách zemřeli tři slovenští horolezci a turista. Čech se zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 12. 2015 20:02
Na slovenské straně Vysokých Tater přišli o život čtyři lidé, tři z nich byli horolezci. Oznámila to slovenská Horská záchranná služba. Kromě nich se zranil i jeden český turista. V Polsku - na druhé straně hor - zemřela těhotná žena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Chadbalon

Poprad - Ve Vysokých Tatrách na Slovensku přišli ve středu o život čtyři lidé - tři horolezci a jeden turista. Všichni jsou Slováci. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Zranil se také český turista. 26letý Čech spadl v oblasti Baranie rohy a utrpěl vícero zranění. Po ošetření na místě byl přepraven do nemocnice v Popradu.

V případě smrtelných neštěstí zasahovali slovenští záchranáři na třech místech: v Malé Studené dolině pod Prostredným hrotem a v oblastech Rovienky a Parichvost. V prvních dvou případech přišli o život tři horolezci, ve třetím šlo o turistu.

Smrt na polské straně

Polští záchranáři na druhé straně Tater se ve středu pokoušeli udržet při životě turistku, která spadla během horské túry. Těhotná žena zemřela poté, co ji vrtulník přepravil do nemocnice, uvedl server Onet.pl.

Už v úterý si pád z horské stezky vyžádal život jiné turistky. Dva lidé zahynuli na polské straně Tater minulý týden.

Zásahy horských záchranářů na Slovensku jsou zpoplatněny. Vícero pojišťoven ale nabízí pojištění, které kryje náklady na záchrannou akci.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy