Ve Vysokých Tatrách zemřel po pádu ze skály český turista. Kvůli počasí ho nemohl zachránit vrtulník

ČTK ČTK
13. 11. 2016 11:15
Z výšky 200 metrů se v sobotu ve slovenských Vysokých Tatrách zřítil český turista v sedle Váhy nedaleko vrcholu Rysy. Oznámila to slovenská Horská záchranná služba. Pro záchranu českého turisty nebylo podle záchranářů kvůli špatnému počasí možné nasadit leteckou techniku, proto bylo nutné ho přepravovat na nosítkách. Muž byl po pádu ze skály při vědomí, ale utrpěl vážná zranění hlavy. Jeho život se už nepodařilo zachránit. Ve Vysokých Tatrách vládne velmi nepříznivé počasí, které potrvá celý víkend. Ve výškách nad 800 metrů vane vítr o rychlosti až 130 kilometrů v hodině. Horská služba varovala turisty, aby při výpravách do hor nepřeceňovali své síly.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

Další zprávy