Ve Vysokých Tatrách pokračuje hašení požáru, oheň se nerozšířil. Většina stezek je znovu otevřena

ČTK ČTK
4. 5. 2018 8:37
Ve Vysokých Tatrách na Slovensku pokračuje hašení požáru, který vypukl ve čtvrtek v těžko přístupném terénu ve východní části tohoto největšího pohoří země. Oheň se v noci nerozšířil, hasiči ho podle své mluvčí Zuzany Farkasové udrželi pod kontrolou. Většina turistických stezek v oblasti je znovu otevřena. Do hašení se opět zapojil vrtulník. Již po vypuknutí požáru byly do oblasti povolány vrtulníky ministerstev obrany a vnitra. Plameny podle dřívějších informací zasáhly 30 hektarů lesa. Horská služba informovala, že v oblasti až na jednu výjimku (ve směru na chatu Plesnivec) opět otevřela všechny turistické trasy, které byly z důvodu požáru preventivně uzavřeny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy