Ve Vietnamu se zřítil most: 60 mrtvých

Reuters, pat
26. 9. 2007 8:12
Na stavbě pracovaly tři japonské firmy

Hanoj - Nejméně 60 dělníků zemřelo při pádu mostu, který stavěli na jihu Vietnamu. Záchranáři pohřešují dalších sto lidí a obávají se, že jsou také mezi mrtvými.

"V okamžiku neštěstí se přímo pod zřícenou částí mostu nacházelo kolem sta dělníků. Dalších sto bylo na mostě," řekl agentuře Reuters po telefonu místní policista.

"Počty obětí aktualizujeme každou chvíli, v tuto chvíli počítáme se stovkou mrtvých a pohřešovaných," dodal.

"Slyšeli jsme silnou explozi a následně uviděli obrovská oblaka dýmu. Z rozvalin se ozývaly výkřiky uvězněných dělníků," popsal neštěstí jeden z očitých svědků.

Celkem pracovalo v okamžiku neštěstí na stavbě mostu na 250 dělníků zaměstnaných třemi japonskými firmami. Zatím není jasné, zda mezi oběťmi jsou také Japonci.


 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy