Ve vězení zemřel bývalý šéf newyorské mafie. Proces proti němu vedl i Trumpův právník

ČTK ČTK
9. 3. 2019 17:10
Ve věku 85 let zemřel v americké věznici Carmine Persico, který stál v čele jedné z původních pěti rodin sicilské mafie Cosy Nostry v New Yorku. Persico si za mřížemi odpykal 33 ze 139letého trestu. Předpokládá se, že měl podíl na více než dvaceti vraždách, z nichž některé sám spáchal.
Carmine Persico
Carmine Persico | Foto: ČTK

Persico se narodil v Brooklynu a již jako dospívající chlapec se dostal do čela jednoho z pouličních gangů. Na začátku 50. let se připojil k mafiánské rodině Profaci, která se později přejmenovala na Colombo.

Persico, který byl znám pod přezdívkami Had, Nesmrtelný či Junior, se do vedení rodiny dostal v roce 1972 a v roce 1986 byl odsouzen na doživotí. Nadále ale klan vedl, protože plánoval, že ho nahradí jeho syn Alphonse, který ale později skončil také na doživotí ve vězení.

Ve vězení se Persico přátelil s kdysi respektovaným finančníkem a jedním z nejbohatších mužů na newyorském Wall Streetu Bernardem Madoffem, který zpronevěřil několik desítek miliard dolarů. Zajímavostí také je, že proces proti Persicoovi vedl žalobce Rudy Giuliani, pozdější starosta New Yorku a nyní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy