Ve vězení v Salvadoru si vyřizovaly účty gangy. 14 mrtvých

ČTK ČTK
23. 8. 2015 8:34
Incident se odehrál ve věznici Quetzaltepeque. Mrtví zřejmě patřili k odnoži gangu Barrio, která bojuje s jinou zločineckou skupinou Mara Salvatrucha.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

San Salvador - Smrt 14 členů jednoho z nejmocnějších pouličních gangů v Salvadoru si v místní věznici vyžádalo sobotní násilí, které bylo podle úřadů pravděpodobně výsledkem vnitřních čistek.

Středoamerický Salvador zasáhlo za poslední rok rostoucí násilí, které provázelo vysoký počet vražd po zrušení příměří mezi dvěma mocnými gangy - Barrio 18 a Mara Salvatrucha.

Sobotní incident se odehrál v centrální věznici Quetzaltepeque, asi 25 kilometrů severozápadně od hlavního města San Salvador. Těla obětí byly nalezeny v různých částech komplexu. V nápravném zařízení je asi tisícovka vězňů.

Mrtví zřejmě patřili k odnoži gangu Barrio 18 známé jako "frakce revolucionářů", která je podezřelá z toho, že nutila řidiče autobusů do násilné stávky na konci července.

Letos bylo v Salvadoru s 6,4 milionu obyvatel zaznamenáno 3840 vražd.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy