Ve vězení v Salvadoru si vyřizovaly účty gangy. 14 mrtvých

ČTK ČTK
23. 8. 2015 8:34
Incident se odehrál ve věznici Quetzaltepeque. Mrtví zřejmě patřili k odnoži gangu Barrio, která bojuje s jinou zločineckou skupinou Mara Salvatrucha.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

San Salvador - Smrt 14 členů jednoho z nejmocnějších pouličních gangů v Salvadoru si v místní věznici vyžádalo sobotní násilí, které bylo podle úřadů pravděpodobně výsledkem vnitřních čistek.

Středoamerický Salvador zasáhlo za poslední rok rostoucí násilí, které provázelo vysoký počet vražd po zrušení příměří mezi dvěma mocnými gangy - Barrio 18 a Mara Salvatrucha.

Sobotní incident se odehrál v centrální věznici Quetzaltepeque, asi 25 kilometrů severozápadně od hlavního města San Salvador. Těla obětí byly nalezeny v různých částech komplexu. V nápravném zařízení je asi tisícovka vězňů.

Mrtví zřejmě patřili k odnoži gangu Barrio 18 známé jako "frakce revolucionářů", která je podezřelá z toho, že nutila řidiče autobusů do násilné stávky na konci července.

Letos bylo v Salvadoru s 6,4 milionu obyvatel zaznamenáno 3840 vražd.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy