Ve Varšavě spadl městský autobus z nájezdu na most, přetrhl se v půli

ČTK ČTK
25. 6. 2020 15:02
Nejméně jednoho mrtvého a dvě desítky zraněných si ve čtvrtek vyžádala nehoda autobusu městské dopravy ve Varšavě. Uvedla to polská média. Kloubový autobus s desítkami cestujících se na nájezdu k mostu přes řeku Vislu rozlomil: přední část spadla z nájezdu z asi pětimetrové výšky, zatímco zadní zůstala na mostě.
Nehoda autobusu ve Varšavě.
Nehoda autobusu ve Varšavě. | Foto: Reuters

Na místě zasahují hasiči, záchranáři zřídili polní nemocnici, uvedla televize TVN 24 na svém webu. "Dvacítka lidí je zraněných, jeden člověk přišel o život," uvedla mluvčí varšavské radnice Karolina Galecká.

Hasiči podle serveru Onet.pl nejprve hovořili o dvou mrtvých, policie později upřesnila, že oběť je jedna. Stav některých raněných je podle rozhlasové stanice RMF 24 kritický. Zranění utrpělo přinejmenším jedno dítě, jakož i řidič autobusu.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski, který patří k favoritům nadcházejících prezidentských voleb, kvůli nehodě přerušil kampaň a vrací se do metropole. Jeho hlavní soupeř, stávající prezident Andrzej Duda apeloval na vládu, aby se postarala o pomoc všem, které havárie zasáhla.

Příčina nehody podle Onetu zatím není jasná: podle dopravního podniku bylo vozidlo technicky v pořádku a řídil je zkušený řidič.

 

Právě se děje

Další zprávy