Při vlakové nehodě ve Švýcarsku se zranilo 33 lidí, lokomotiva narazila do vagonů při posunování

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 11. 9. 2017 22:37
Ve Švýcarsku se v pondělí srazila lokomotiva s vagony. Podle místní policie je 33 lidí zraněných. K nehodě došlo ve stanici v horském městečku Andermatt, které leží v kantonu Uri. Na místě jsou záchranáři. Nehoda se stala při posunování lokomotivy. Andermatt bývá oblíbený u turistů, kteří sem jezdí kvůli zimním sportům a lázním.
Srážka vlaků ve švýcarském Andermattu.
Srážka vlaků ve švýcarském Andermattu. | Foto: ČTK

Bern - Železniční neštěstí na nádraží ve švýcarském Andermattu si v pondělí vyžádalo 33 zraněných. Aktualizovanou bilanci oznámila večer místní policie. Nehoda se stala při posunování lokomotivy, informovala agentura SDA.

Na místo byly vyslány sanitky, ale nikdo ze zraněných podle agentury AFP není v ohrožení života, většinou šlo o pohmožděniny a oděrky.

Město Andermatt se nachází v horské oblasti kantonu Uri v centrálním Švýcarsku a místní dráhu mají v oblibě hlavně turisté. Podle DPA jsou mezi zraněnými mimo jiné dva Nizozemci. "Žádný zraněný není v ohrožení života," řekla mluvčí kantonální policie.

Nehoda se stala v 11:39 SELČ během manévru, při kterém měla být lokomotiva přes souběžnou kolej přesunuta ze zadní části vlaku dopředu, oznámila regionální železniční společnost Matterhorn Gotthard Bahn.

Vlak zajišťuje spojení mezi Disentisem a Andermattem a v 11:28 SELČ měl odjet ve směru na Disentis. Protože je Andermatt konečnou stanicí, měla být předtím lokomotiva přemístěna z jednoho konce soupravy na druhý, ale místo toho z neznámých důvodů do vagonů narazila, řekl mluvčí železniční společnosti.

Lokomotiva podle něj v okamžiku nárazu jela rychlostí 15 až 20 kilometrů za hodinu.

Souprava kromě lokomotivy zahrnovala pět vagonů, v nichž byla zhruba stovka cestujících.

Kantonální policie zahájila vyšetřování nehody a zřídila horkou telefonní linku pro příbuzné pasažérů. Kvůli nehodě byla uzavřena silnice mezi městy Göschenen a Andermatt.

Společnost Matterhorn Gotthard Bahn zajišťuje spojení mezi Zermattem, který je výchozím bodem k hoře Matterhorn, a městem Disentis, které leží zhruba 140 kilometrů jižně od Curychu. Na 144 kilometrech překonává převýšení více než 3300 metrů.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy