reklama
 
 

Ve Španělsku zemřel muž po běhu s býky, v Pamploně osm zraněných

9. 7. 2016
Běh s býky ve Španělsku si vyžádal letos první oběť. Jedno ze zvířat v pátek městečku Pedreguer smrtelně poranilo 29letého muže, který zemřel po převozu do nemocnice. Při třetím kole slavnějšího běhu se v sobotu v Pamploně zranilo osm lidí, těžší zranění však utrpěl jen muž, na kterého jedno ze zvířat přímo zaútočilo

Pamplona (Španělsko) - V jihošpanělském městečku Pedreguer zemřel v noci na sobotu jeden z účastníků místního běhu s býky, kterého zvíře nabralo na rohy a vážně mu poranilo hrudník a břicho. Informovala o tom agentura AP. Při třetím kole slavnějšího běhu s býky v severošpanělském města Pamplona se v sobotu zranilo osm lidí, těžší zranění však utrpěl jen muž, na kterého jedno ze zvířat přímo zaútočilo.

Při slavnostech v Pedregueru, který leží nedaleko přístavu Alicante, se běh s býky konal po půlnoci. Jedno ze zvířat tam rohy smrtelně poranilo 29letého muže, který zemřel po převozu do nemocnice. Loni v Pedregueru po napadení býkem zemřel francouzský turista.

V Pamploně čtyřminutový přesun býků z ohrady do arény proběhl mnohem klidněji než ten páteční, kdy zvířata nabrala na rohy celkem sedm lidí: tři z nich skončili v nemocnici v kritickém stavu.

Přihlížející nicméně v Pamploně zažili dramatické chvilky, protože zvířata neběžela ve skupině. Jeden z býků vyrazil z ohrady později než ostatní a další se oddělil ze stáda až v ulicích. Právě tohle zvíře, které chvíli běželo zpět do ohrady, napadlo jednoho ze zhruba tisícovky běžců, kteří býky doprovázeli.

Muž byl se zraněním hrudníku odvezen do nemocnice v Navaře. Další poranění byla spíše lehčí - vesměs pohmožděniny.

Běh s býky je tradiční součástí oslav svátku svatého Fermína, které se v Pamploně konají od 16. století. Adrenalinový zážitek vyhledávaný turisty z celého světa se však z doprovázení býků na večerní koridu stal až ve 20. století. Od roku 1924 přišlo při bězích v Pamploně o život 15 osob. Zatím poslední obětí běhů s býky tam byl v roce 2009 sedmadvacetiletý Španěl, kterému býčí rohy smrtelně poranily plíce a srdce.

Od začátku letošního července podlehlo zraněním při bězích s býky v rámci španělských slavností už sedm lidí. Naposledy šestatřicetiletý Jose Alberto Penas Lopez, radní městečka Traspinedo. | Video: Reuters |  00:23

autor: ČTK | 9. 7. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama