Ve francouzských Alpách zahynuli pod lavinou tři lyžaři

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 5. 2017 20:54
Při pádu laviny ve francouzských Alpách v úterý zahynuli tři lyžaři. Informovaly o tom úřady, podle nichž těla našli záchranáři, kteří ukončili pátrání po dalších možných obětech. Mají prý informace, že nikdo jiný v místě nebyl. Podle webu regionálního listu Le Dauphiné Libéré jsou všechny oběti Francouzi. Neštěstí se stalo podle agentury AFP okolo 10:00 SELČ u obce Bonneval-sur-Arc, která leží poblíž hranic s Itálií nedaleko lyžařského střediska Val-d´Isére. Těla lyžařského páru a jejich horského vůdce byla objevena ve výšce 3000 metrů ve volném terénu mimo sjezdovky. Lavina je strhla přes skalní převis.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 18 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy