Ve francouzském vlaku z Nice do Paříže zadrženi dva podezřelí. Nechtěli ukázat jízdenku

Reuters Reuters
Aktualizováno 29. 7. 2016 21:25
Policie v pátek zadržela dva podezřelé lidi v rychlovlaku TGV, mířícím z Nice do Paříže. Rychlík zastavil v Toulonu, protože průvodčí si všiml dvou podivně se chovajících osob a přivolal policii. Ta vlak prohledala a dotyčné zadržela. "Strojvůdce do reproduktorů oznámil, že se v soupravě nacházeli dva lidé podezřelí z plánování útoku," citovala agentura Reuters svědka z TGV. Nakonec se vše ukázalo jako planý poplach, vyvolaný teroristickými útoky v posledních týdnech. Dva muži v přední části vlaku totiž nechtěli ukázat jízdenku a na dotazy průvodčího neodpovídali. Ten proto raději zavolal policii. Ta však muže neshledala nebezpečnými a brzy je propustila.
Rychlovlak TGV
Rychlovlak TGV | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy