reklama
 
 

Včely ohrozily život dánského premiéra

7. 7. 2006 13:42
Kodaň - Dánsko málem přišlo o premiéra a sám předseda vlády Anders Fogh Rasmussen o život. Nestal se obětí atentátu, ale útoku agresivních včel.

Rasmussenovi se nemilá příhoda stala v jeho rezidenci na předměstí Kodaně. A to v době, kdy se už chystal na dovolenou, kterou chtěl strávit na jihu Francie.

Dánský premiér stříhal živý plot a zničehonic na něj zaútočil velký roj včel. Dostal hodně žihadel do tváře na krk a rychle otekl. Až tak, že nemohl dýchat a jeho ochranka okamžitě zavolala pohotovost.

Podle svědků, citovaných dánskými médii, byl Rasmussenův život vážně ohrožen. Přivolaný lékař mu píchl injekci, která mu umožnila znovu dýchat.

Třiapadesátiletý liberální politik stojí v čele pravicové koalice od roku 2001. Proslul jako spojenec amerického prezidenta George Bushe a vyslal početný dánský koningent do Iráku. Jeho vláda také přijala velmi tvrdé imigrační zákony, které výrazně omezily možnost přistěhovalectví do Dánska a výrazně snížila daně, v Dánsku tradičně vysoké.

Letos na jaře byl Rasmussen v centru krize, způsobené otištěním katikatur proroka Mohameda v dánském tisku. Aféra připravila dánské firmy o kontrakty a trhy v mnoha muslimských zemích.

autor: man | 7. 7. 2006 13:42

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama