reklama
 
 

Vatikánský kardinál je obviněn ze zneužívání dětí. Před 40 lety měl osahávat malé chlapce v bazénu

26. 10. 2016 17:44
Vysoce postavený vatikánský kardinál George Pell, který je hlavním finančním poradcem papeže Františka, čelí obvinění ze zneužívání dětí. Mělo k tomu dojít v 70. letech, když ve veřejném bazénu osahával malé chlapce. Obvinění vznesli dva muži, kterým je nyní přes 40 let. George Pell byl minulý týden vyslechnut v Římě australskou policií. Ta bude dále pokračovat v dalším vyšetřování.

Sydney – Vysoce postaveného kardinála a bývalého arcibiskupa australského Melbourne a Sydney George Pella vyslechla ve Vatikánu australská policie kvůli podezření ze sexuálního obtěžování dětí. Toho se Pell údajně dopustil v 70. letech, když ve veřejném bazénu osahával malé chlapce. Informovala o tom dnes agentura AP.

Kardinál George Pell je hlavní finanční poradce papeže Františka a vede vatikánské ministerstvo hospodářství. Jeho pověst dlouhodobě ohrožují obvinění, že postupoval nesprávným způsobem při případech zneužívání dětí duchovními v době, kdy sloužil jako arcibiskup Melbourne a později Sydney. V posledních měsících se navíc objevila obvinění mířící přímo proti němu.

"Tři příslušníci policie australského státu Victoria minulý týden odjeli do Říma, kde jim kardinál George Pell dobrovolně poskytl výpověď týkající se obvinění ze sexuálního obtěžování," sdělila dnes mluvčí australské policie Amara Bostocková. "V důsledku této výpovědi bude pokračovat další vyšetřování," dodala s tím, že další informace k případu zatím nemůže poskytnout.

Obvinění proti kardinálovi vznesli dva muži, kterým je nyní přes 40 let a tvrdí, že jim Pell v 70. letech sahal ve veřejném bazénu na genitálie. Policie dostala na Pella řadu dalších stížnosti. Nejmenovaný muž z australského Torquay vypověděl, že se v 80. letech v místním surfařském klubu Pell promenádoval nahý před chlapci. V 90. letech, když byl Pell arcibiskupem Melbourne, údajně obtěžoval chlapce z pěveckého sboru. Pell tato obvinění opakovaně odmítl.

V srpnu papež František odmítl na dotaz AP obvinění proti Pellovi komentovat s tím, že se vyjádří, až skončí vyšetřování. "Musíme počkat na justici a nedělat ukvapené závěry," prohlásil papež.

autor: ČTK | 26. 10. 2016 17:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama