Vatikán uznal druhý zázrak Matky Terezy, otevřel cestu k jejímu svatořečení

ČTK ČTK
18. 12. 2015 11:35
Vatikán oznámil, že papež František uznal zázrak přisuzovaný Matce Tereze. Otvírá se tak cesta ke svatořečení katolické misionářky, která téměř celý svůj život věnovala pomoci chudým a nemocným a zemřela v roce 1997. Dekret o svatořečení by mohl být vydán začátkem září 2016, na kdy připadá výročí jejího úmrtí. Druhý ze dvou zázraků, které jsou podmínkou svatořečení, byl potvrzen komisí expertů před třemi dny. Údajně šlo o nevysvětlitelné uzdravení muže v Brazílii v roce 2008, který byl v kómatu kvůli několika abscesům na mozku. Vatikán uznal, že pomohla modlitba jeho manželky k Matce Tereze.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy