Policie evakuovala vánoční trh ve Frankfurtu kvůli podezřelému balíčku. Šlo o dárek pro bezdomovce

ČTK ČTK
21. 12. 2017 13:20
Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Frankfurt nad Mohanem - Kvůli podezřelému balíčku evakuovala ve čtvrtek německá policie vánoční trhy v centru Frankfurtu nad Mohanem. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili, informoval deník Bild.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nešťastně umístěný dárek pro bezdomovce.

"Řiďte se prosím pokyny našich kolegů a vyhněte se, pokud možno, oblasti kolem Römeru," napsala frankfurtská policie na Twitteru. Römer je historická budova radnice a symbol největšího města spolkové země Hesensko.

Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Po evakuaci trhů pyrotechnici krátce před polednem balíček odpálili. Pár minut poté policie varování odvolala.

"Balíček na vánočním trhu byl dárkem pro bezdomovce ve Frankfurtu. Dobře míněno, ale nešťastně umístěno," napsala policie na Twitteru. "Žádné nebezpečí u Römeru nehrozí," dodala.

Hojně navštěvovaný frankfurtský vánoční trh policie vyklidila už jednou, 15. prosince, kvůli kufru bez majitele. Nakonec se ukázalo, že v něm bylo pouze oblečení.

Vánoční trhy v Německu letos doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. V úterý uplynul rok od teroristického útoku na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně jedné Češky.

Na počátku prosince policie evakuovala kvůli podezřelému balíčku vánoční trhy v braniborské Postupimi. Do lékárny nedaleko trhů zaslal někdo balíček s nebezpečným výbušným zařízením. Případ souvisel s vydíráním zásilkové služby DHL.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy