Policie evakuovala vánoční trh ve Frankfurtu kvůli podezřelému balíčku. Šlo o dárek pro bezdomovce

ČTK ČTK
21. 12. 2017 13:20
Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Frankfurt nad Mohanem - Kvůli podezřelému balíčku evakuovala ve čtvrtek německá policie vánoční trhy v centru Frankfurtu nad Mohanem. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili, informoval deník Bild.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nešťastně umístěný dárek pro bezdomovce.

"Řiďte se prosím pokyny našich kolegů a vyhněte se, pokud možno, oblasti kolem Römeru," napsala frankfurtská policie na Twitteru. Römer je historická budova radnice a symbol největšího města spolkové země Hesensko.

Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Po evakuaci trhů pyrotechnici krátce před polednem balíček odpálili. Pár minut poté policie varování odvolala.

"Balíček na vánočním trhu byl dárkem pro bezdomovce ve Frankfurtu. Dobře míněno, ale nešťastně umístěno," napsala policie na Twitteru. "Žádné nebezpečí u Römeru nehrozí," dodala.

Hojně navštěvovaný frankfurtský vánoční trh policie vyklidila už jednou, 15. prosince, kvůli kufru bez majitele. Nakonec se ukázalo, že v něm bylo pouze oblečení.

Vánoční trhy v Německu letos doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. V úterý uplynul rok od teroristického útoku na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně jedné Češky.

Na počátku prosince policie evakuovala kvůli podezřelému balíčku vánoční trhy v braniborské Postupimi. Do lékárny nedaleko trhů zaslal někdo balíček s nebezpečným výbušným zařízením. Případ souvisel s vydíráním zásilkové služby DHL.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 42 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy