Valonský parlament hlasoval pro obchodní dohodu EU a Kanady

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 10. 2016 17:10
Valonský regionální sněm dnes odsouhlasil smlouvu o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Belgické Valonsko svým předchozím postojem blokovalo dohodu celé EU a Kanady. Valonští představitelé si vymohli změny původní dohody zejména v oblasti urovnávání investičních sporů. Ve čtvrtek se belgické regiony dohodly na řešení, což ale muselo projít ještě regionálními parlamenty. Dnes bude ještě hlasovat parlament vlámské komunity.
Po Valonsku přichází na řadu hlasování ve Vlámsku
Po Valonsku přichází na řadu hlasování ve Vlámsku | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy