Valonský parlament hlasoval pro obchodní dohodu EU a Kanady

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 10. 2016 17:10
Valonský regionální sněm dnes odsouhlasil smlouvu o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Belgické Valonsko svým předchozím postojem blokovalo dohodu celé EU a Kanady. Valonští představitelé si vymohli změny původní dohody zejména v oblasti urovnávání investičních sporů. Ve čtvrtek se belgické regiony dohodly na řešení, což ale muselo projít ještě regionálními parlamenty. Dnes bude ještě hlasovat parlament vlámské komunity.
Po Valonsku přichází na řadu hlasování ve Vlámsku
Po Valonsku přichází na řadu hlasování ve Vlámsku | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy