Válka v Osetii: obytný dům vybombardován

Foto: Reuters
8. 8. 2008 20:14

Gori - Ruské letadlo bombardovalo základnu gruzínských vojáků v Gori, asi 80 km od hlavního města Tbilisi. Jedna z bomb omylem zasáhla i pětipodlažní obytný dům. Pět lidí zemřelo, mnozí další byli zraněni.

Ruské jednotky vjely do Jižní Osetie poté, co se gruzínská armáda snažila dobýt hlavní město oblasti Cchinvali ovládané separatisty. Podle představitelů separatistů po bojích zůstalo asi 1500 mrtvých. V reakci na ruskou vojenskou invazi vyhlásil gruzínský prezident Michail Saakašvili stanné právo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy