Válka s Al-Káidou zuří v Mali. Půjdou tam i Češi, rozhodla vláda

Foto: Martin Novák, Jiří Kropáček, Reuters
Martin Novák Jiří Kropáček Martin Novák, Jiří Kropáček
31. 1. 2013 10:32

Česká vláda ve středu 6.února schválila vyslání českých vojáků do Mali v rámci mise Evropské unie. Mělo by se jednat o kontingent nejméně třiceti osob. Češi by se měli podílet na výcviku příslušníku maliské armády, přímo do bojů s Al-Káidou by zasáhnout neměli. Rozhodnutí musí schválí parlament, ČSSD ale naznačila, že vyslání vojáků podpoří. Z Afghánistánu by se naopak měli Češi příští rok začít stahovat.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy