Deset strašných sekund a křik pasažérů. Fotografie ukazují rozmetaný řecký vlak

Deset strašných sekund a křik pasažérů. Fotografie ukazují rozmetaný řecký vlak
Jeden z přeživších cestujících řekl redaktorům státní řecké televize ERT, že asi deset sekund nevěděl, co se s ním děje. "Byl to prudký náraz, všude plno kouře. Vagon se převrátil a skončil na boku. Pak se nám podařilo z něj vylézt."
"Najednou se rozbila okna a dovnitř do vagonu vlétl nějaký kus železa. Lidé strašlivě křičeli," řekl další zachráněný pasažér televizi Skai TV.
Rychlík z Atén do Soluně byl zaplněný ze dvou třetin - bylo v něm 342 cestujících a deset členů posádky. Jde o nejvytíženější a hlavní řecký železniční spoj.
Z více než 80 zraněných je podle řeckých médií šest v kritickém stavu.
Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
Aktualizováno 1. 3. 2023 14:24
Rychlík společnosti Hellenic Train mířil v úterý večer z Atén do Soluně na nejvytíženější řecké železniční trati. Pro všech 342 pasažérů ale cesta skončila těsně před půlnocí čelnou srážkou s nákladním vlakem u města Larisa. Záchranáři zatím našli 42 mrtvých. Agentura Reuters nehodu zachytila na fotografiích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Útočník Klapka se blýskl v AHL premiérovým hattrickem

Český hokejový útočník Adam Klapka zazářil v pátečním utkání nižší zámořské soutěže AHL premiérovým hattrickem a pomohl k domácí výhře celku Calgary Wranglers nad Hendersonem 5:1. Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie, který se vydal loni do Severní Ameriky z extraligového Liberce, byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Klapka loni v polovině května podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary Flames. V přípravě za ně odehrál dva zápasy a nebodoval. Potom se přesunul na farmu do AHL. V 54 zápasech si připsal 12 branek a 11 asistencí. Šest gólů dal v posledních šesti duelech. Na premiéru v NHL čeká.

Zdroj: ČTK
Další zprávy