V Zimbabwe končí viceprezident, prý nebyl věrný Mugabemu. Uvolňuje se cesta pro první dámu

ČTK ČTK
6. 11. 2017 19:59
Prezident Zimbabwe Robert Mugabe v pondělí s okamžitou platností odvolal z pozice viceprezidenta svého dlouholetého spolupracovníka. Konec působení Emmersona Mnangagwy oznámil ministr informací s tím, že viceprezident jevil "známky neloajálnosti", napsal server BBC. Média spekulují, že se uvolnila cesta k nástupnictví pro první dámu Grace Mugabeovou. Mnangagwa stál po Mugabeho boku již při povstání proti nadvládě bělošské menšiny v roce 1977. Nyní se zdá, že prezident chce předat moc do rukou své manželky. Ta v uplynulých týdnech Mnangagwu obvinila z osnování převratu a nazvala jej "hadem". O víkendu pak přímo vyjádřila zájem o prezidentský post po odchodu svého chotě.
Robert Mugabe.
Robert Mugabe. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy